Google

چگونه دیرتر پیر شویم

چگونه دیرتر پیر شویم

از نظر حکمای طب سنتی ایرانی، افزایش سن انسان موجب تغییرات بسیار زیادی در کل اعضای بدن شده و تمام اندام‌ها دچار غلبه مزاجی" سرد و خشک" می‌شوند.
 پوست انسان هم مانند غشایی تمام بدن را پوشانده است و به دنبال پدیده پیری نیز دچار سردی و خشکی می‌شود و به دنبال این تغییر مزاج پوست بدن، ابتدا چروک ایجاد شده و سپس شل و افتاده می‌شود.
 از دیدگاه طب سنتی از سن 40 سالگی به بعد تغییر مزاج به سمت پیری آغاز می‌شود که البته با رعایت تدابیر" حفظ الصحه" می‌توان این روند را به تاخیر انداخت.
 از آنجا که بعد از ایجاد خشکی، رطوبت دهنده‌های موضعی به تنهایی قادر به ایجاد رطوبت عمقی در لایه‌های پوستی نیستند لذا باید با کمک دستورات تغذیه‌ای به رطوبت دهی عمقی بدن و پوست پرداخت.
خواب عمیق با چکاندن روغن کدو یا بادام شیرین در بدن
 با استراحت، خواب مفید و با مالیدن روغن بادام شیرین یا روغن کدو به داخل بینی هر روز عصر تا یک ماه؛ خواب عمیق تری حاصل خواهد شد.
 افزایش تعداد دفعات تغذیه و کاهش حجم خوراک هر وعده (از بین مواد غذایی می‌توان به شیر،عسل، زرده تخم مرغ و بادام اشاره کرد که در کاهش روند پیری بدن بسیار موثرند).
 با تقویت معده، کبد و استفاده از مقویات غذایی و ایجاد لینت مزاج برای دفع مواد زائد از طریق گوارش می‌توان از پیر شدن پوست جلوگیری کرد، همچنین ماساژ معتدل بدن به همراه روغن مالی، مانند روغن بادام شیرین می‌تواند موثر باشد.
منبع : تسنیم / لیلا شیربیگی 

 

نويسنده : تاريخ خبر : 1393/01/10 - 21:15:45 گروه خبري : بهداشت و زیبایی

تصویر ثابت

محصولات تصادفي