Google

مختصری در مورد دستگاه ماساژ

مختصری در مورد دستگاه ماساژ

۱. ماساژور و بیماری قلبی عروقی: دستگاه‌های ماساژ، مخصوصا ماساژورهای دستی و برقی، از تکنیک‌های ضربه‌ای استفاده می‌کنند بنابراین می‌توانند بیماری افرادی که دچار مشکلات زمینه‌ای هستند، تشدید کنند، مخصوصا در بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، افرادی که در قلبشان پیس‌میکر کار گذاشته شده،
افراد دچار پوکی‌‌استخوان، بیماران دچار عفونت مزمن ریوی، افراد دچار مشکلات انسداد ریوی (مانند آمفیزم)، سرطان، افراد مبتلا به دیسک و درگیری رشته‌های عصبی مثل سیاتیک یا اعصاب گردنی، ممکن است استفاده از این دستگاه‌ها باعث تشدید بیماری شود.
۲.ماساژ و ممنوعیت برای بچه ها: این دستگاه‌ها برای بچه‌ها مخصوصا بچه‌های زیر ۱۰ سال هم مضرند زیرا باعث آسیب صفحه رشد استخوانی آنها می‌شوند و رشد استخوانی‌شان را مختل می‌کنند.
۳. ماساژ سالمندان و پوکی استخوان: سالمندان، به‌خصوص خانم‌های سالمند نیز که بسیار مستعد پوکی‌استخوان هستند، اصلا نباید از این ماساژدهنده‌های برقی استفاده کنند چون باعث بروز عارضه می‌شود.
۴. ماساژ و فشارخون بالا: این دستگاه‌ها‌می‌تواند باعث افزایش فشارخون افراد دچار فشارخون بالا یا فشارخون متغیر هم شود.
۵. ماساژ و آمبولی ریه: به کار بردن دستگاه‌های ماساژور در نواحی گردن در سالمندان می‌تواند آمبولی ریوی و لخته ایجاد کند که همراه با خونریزی مغزی است.
۶. ماساژ و خطر برای جنین: اگر خانم‌بارداری از ماساژدهنده برقی استفاده کند، ممکن است باعث آمبولی و کنده شدن لخته شود که هم برای خودش و هم جنین بسیار خطرناک است.
۷.صندلی ماساژ و مشکل ستون فقرات: این صندلی‌ها اگرچه ممکن است برای همه افراد عارضه ایجاد نکند اما منفعت چشمگیری هم از لحاظ جسمی ندارد. البته برای افرادی که دچار پوکی‌استخوان ناحیه ستون فقرات هستند ‌می‌تواند بسیارمضر باشد و به‌خصوص برای سالمندان استفاده از این صندلی‌ها را به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌کنیم.
۸. تخت ماساژ و هزینه برای هیچ: تخت‌های ماساژ پیشرفته‌ای وجود دارد که زیرنظر پزشکان و کارشناسان کنترل می‌شود و امکان ماساژ را ایجاد می‌کند اما این تخت‌ها هم بهتر از ماساژ دستی نیستند.
۹. ماساژ فقط دستی: اگر کسی به هر دلیل احساس می‌کند به ماساژ نیاز دارد یا تمایل دارد این کار را انجام دهد، باید با مشورت پزشک و در نظر گرفتن احتیاط‌های لازم به فکر یک ماساژدهنده با تجربه و کاردان باشد نه وسایل الکترونیکی.
منبع : روزنامه سلامت

 

نويسنده : تاريخ خبر : 1393/01/03 - 22:06:50 گروه خبري : بهداشت و زیبایی

تصویر ثابت

محصولات تصادفي