Google

کفیر بنوشید

کفیر بنوشید

کلمه «کفیر» کلمه ای روسی است و در فرهنگ لغت های رسمی آمده که این کلمه از کلمه ترکی «کِیف» به معنای «لذت بخش» اقتباس شده است.
کفیر از انواع شیر گاو، گوسفند، بز، نارگیل، سویا و برنج تهیه می شود و یک نوع شیر تخمیرشده و نشاط آور و کمی اسیدی و گازدار است. این محصول علاوه بر اینکه به عنوان یک آشامیدنی سالم در سراسر دنیا استفاده می شود، برای تهیه ماست و دیگر فراورده های لبنی هم به کار می رود.
کفیر و مشکل عدم تحمل لاکتوز
برخی افراد به دلیل کمبود آنزیم لاکتاز در بدنشان، توانایی هضم قند لاکتوز موجود در شیر را ندارند و با خوردن آن، دچار نفخ، اسهال، دل درد، دل پیچه و سایر ناراحتی های گوارشی می شوند. متخصصان تغذیه به این افراد توصیه می کنند از لبنیات بدون لاکتوز یا ماست، دوغ و شیرهای کفیر استفاده کنند.
مشکل عدم تحمل لاکتوز شیر بین نژاد آسیایی و آفریقایی، بیشتر به چشم می خورد. محصولات کفیر به دلیل وجود باکتری های اسید لاکتیکی که قابلیت تولید آنزیم لاکتاز را دارند، یک غذای رژیمی برای افراد مبتلا به بیماری عدم تحمل لاکتوز محسوب می شوند. باکتری ها و مخمرهای موجود در کفیر، باعث افزایش ترشح آنزیم های گوارشی و هضم بهتر و سریع تر غذا هم می شوند.
کفیر و تقویت سیستم ایمنی
باکتری های مفید و فراوان موجود در کفیر، می توانند قدرت سیستم دفاعی بدن را در برابر عوامل بیماری زا بالا ببرند. این باکتری ها تاحدی قادر به پیشگیری از ابتلا به سرطان یا رشد و انتشار سلول های سرطانی در بدن نیز هستند. محققان معتقدند افراد علاقه مند به مصرف روزانه کفیر، به دلیل افزایش قدرت سیستم ایمنی بدنشان، کمتر در معرض ابتلا به بیماری های ویروسی و عفونی هم قرار می گیرند. ضمن اینکه این افراد، کمتر سرما می خورند و در مواجهه با بیماری های فصلی، سریع تر به درمان های مختلف پاسخ می دهند.
کفیر و دیابت
یکی دیگر از فواید محصولات کفیر، تنظیم سطح چربی و قند خون به وسیله آنهاست. محصولات کفیر، قادر به هضم لاکتوز و قند در بدن هستند. به همین دلیل هم مصرف آنها علاوه بر افرادی که عدم تحمل لاکتوز دارند، به بیماران مبتلا به دیابت هم توصیه می شود. باکتری های پروبیوتیک موجود در لبنیات کفیر به سادگی در روده از بین نمی روند.
این باکتری ها تا هضم کامل لاکتوز و مقدار مناسبی از قند موجود در بدن، در دستگاه گوارش و روده های ما باقی می مانند. به همین دلیل هم مصرف چنین محصولاتی می تواند کمک قابل ملاحظه ای به تنظیم سطح قند خون در بدن کند.
کفیر و نفخکفیر، حاوی باکتری های پروبیوتیک و مخمرهایی است که می تواند باعث ابتلا به نفخ در افرادی که سابقه نفخ های مکرر یا مشکلات گوارشی دارند، شود بنابراین مصرف این محصولات به افرادی که با خوردن آنها نفخ می کنند، توصیه نمی شود.

 

نويسنده : تاريخ خبر : 1392/12/29 - 21:05:27 گروه خبري : آشپزی و تغذیه

تصویر ثابت

محصولات تصادفي