Google

سلامت را هدیه بدهید

سلامت را هدیه بدهید

تب سنج (ترمومتر)
این هم وسیله ای مناسب است که در همه خانه ها به کار می آید، مخصوصا اگر کودکی هم داشته باشند. بیشتر تب سنج های امروز، دیگر استوانه ای شیشه ای و با جیوه شبیه آنچه قبلا در مطب ها بود و پزشک آن را از یک شیشه محتوی الکل درمی آورد و در دهانمان می گذاشت نیست و دیجیتالی شده است. البته که کار با این انواع جدید هم بسیار راحت تر است.
این تب سنج ها دقت بالایی دارند و بعضی از آنها درجه تب را هم به فارنهایت و هم سانتی گراد نشان می دهند. آنها حافظه و باطری دارند و بعضی از آنها از طریق گوش و برخی در دهان، زیربغل و مقعدی، درجه حرارت بدن را اندازه می گیرند.
این دستگاه ها ضدآب هستند و می توان آنها را ضدعفونی کرد. اگر قصد دارید برای دوستان یا نزدیکانتان تب سنج مناسبی هدیه بگیرید، باید حداقل ۱۳۰هزارتومان هزینه کنید.
گلوکومتر
اگر دوست یا یکی از نزدیکانتان به دیابت مبتلاست و هنوز دستگاه اندازه گیری قندخون یا همان گلوکومتر ندارد، بهترین هدیه ای که می توانید به او بدهید، همین دستگاه است چون باعث می شود اگر قندخونش بالاتر یا پایین تر از حد طبیعی بود، متوجه شود و اقدام های لازم را انجام دهد.
اگر می خواهید برای خرید بروید، از فروشنده بخواهید دستگاهی به شما بدهد که حداقل امکان خطا را داشته باشد.
در جعبه های گلوکومتر معمولا نوار مخصوص و سوزن هم وجود دارد ولی اگر دلتان می خواهد بیشتر برای دوستانتان مایه بگذارید، می توانید جداگانه یک بسته نوار و یک بسته سوزن هم برایش بخرید البته حتما نواری تهیه کنید که هولوگرام وزارت بهداشت را داشته باشد و تاریخ مصرفش نگذشته باشد.
یادتان باشد سراغ دستگا ه های رایگانی که تبلیغ آن زیاد دیده می شود، نروید چون احتمالا یا سوزن و نوار را گران تر به شما می دهند یا دستگاه بی کیفیتی است که به زودی خراب یا سوزن و نوارش در بازار نایاب خواهد شد.
گارانتی، صفحه نمایشگر با اندازه مناسب، اصل بودن، داشتن حافظه و اندازه دستگاه هم از دیگر نکته هایی است که باید به آنها توجه کنید.
قیمت دستگاه های گلوکومتر خوب از ۷۰هزارتومان به بالاست و نوار قندخون ۳۰ هزارتومان به بالا قیمت دارد.
دستگاه های اندازه گیری فشارخون
این دستگاه را که انواع مختلفی هم دارد، می توانید به کسانی که فشارخون بالایی دارند یا حتی مدام دچار افت فشارخون می شوند هدیه بدهید تا شاید باعث شود با اندازه گیری مداوم فشارخونشان، حواسشان بیشتر به سلامتشان باشد و نکته هایی را رعایت کنند.
فشارسنج ها انواع مختلف مکانیکی(غیراتوماتیک) و دیجیتالی دارند و معلوم است که برای آدم های عادی کار با نوع دیجیتالی این دستگاه که انواع مختلفی از مچی، بازویی، معمولی و... دارد، راحت تر است. بعضی از فشارسنج ها سرعت و تعداد ضربان قلب را هم نشان می دهند.
از آنجا که معمولا در افرادی که سن بیشتری دارند فشارخون نوسان دارد و بالاست، هنگام خرید دستگاه اندازه گیری فشارخون، به صفحه LCD یا نمایشگر آن توجه کنید که کوچک نباشد.
خاموشی خودکار دستگاه بعد از استفاده، برقی یا باطری خور بودن، کارکرد آسان، گارانتی، داشتن، کیف مناسب و... از نکته های مهمی است که باید به آن توجه کنید. اگر قصد دارید نوع مچی این وسیله را بخرید، حواستان باشد که اندازه بعضی از آنها کوچک است و اگر کسی که برایش این دستگاه را تهیه می کنید، کمی چاق باشد، ممکن است برایش مناسب نباشد. قیمت دستگاه های فشارخون از ۸۰ هزارتومان به بالاست.
وزنه
اگر دوستی دارید که اضافه وزن دارد یا روی وزنش حساس است و مدام می خواهد آن را اندازه بگیرد تا مبادا چاق یا لاغر شده باشد، پیشنهاد می کنیم به او یک ترازوی خانگی انداز ه گیری وزن هدیه بدهید.
این ترازوها در بازار با طرح های بسیار متنوع و در دو نوع مکانیکی و دیجیتالی وجود دارند. اگر تصمیمتان تهیه این وسیله بود، باید به استحکام، دقت، اندازه صفحه، سطح گسترده، خاموش شدن خودکار، ضدضربه بودن، ایمنی و گارانتی آن توجه کنید.
بعضی ترازوها تا ۱۵۰ و برخی از ۱۸۰ کیلوگرم وزن را نشان می دهند و دقت آنها بسیار زیاد است.
برای تهیه این دستگاه حداقل باید ۱۰۰هزارتومان کنار بگذارید.
منبع:آفتاب

 

نويسنده : تاريخ خبر : 1392/12/18 - 20:17:45 گروه خبري : بهداشت و زیبایی

تصویر ثابت

محصولات تصادفي