Google

گل‌گاوزبان تسکین دهنده دردهای زنان

گل‌گاوزبان تسکین دهنده دردهای زنان

فرحناز محمدی سعادت عادت ماهیانه را نشانه باروری زنان دانست و اظهار کرد: دردهای خفیف در روزهای قاعدگی طبیعی است.
تنها در صورتی به پزشک مراجعه کنید که قبلا در این ایام درد نداشتید و به طور ناگهانی گرفتار دردهای شدید شده‌اید.
عضو هیات مدیره جمعیت مامایی ایران با تاکید بر اینکه بانوان باید تاریخ شروع عادت و همچنین کیفیت خونریزی عادت‌های ماهیانه خود را بشناسند، عنوان کرد: نامرتب بودن سیکل‌های ماهانه به منزله نشانه برخی بیماری‌ها محسوب می‌شود. زیرا الگوی به هم خوردن عادات ماهیانه برای تشخیص نوع بیماری به پزشک کمک می‌کند.
فاصله اولین روز قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی یک دوره است و 24 تا 35 روز فاصله طبیعی محسوب می‌شود، به شرط اینکه سیکل مرتب حفظ شود. به عنوان مثال اگر سیکل شما معمولا 28 روز است ولی یک مرتبه به 40 روز رسید به پزشک مراجعه کنید.
هشدار نسبت به اینکه کم شدن یا زیاد شدن و تغییر میزان خونریزی در دوره جدید سیکل ماهیانه شما ممکن است نشانه یک بیماری باشد،بیشتر یا کمتر شدن میزان خونریزی در ایام قاعدگی نسبت به ماه‌های قبل را با پزشکتان درجریان بگذارید.
ممکن است زنان چند روز پیش از عادت ماهیانه دچار بدخلقی، درد سینه، تشنگی مفرط و دردهای ناحیه زیرشکمی شوند که ازعلائم طبیعی قاعدگیاست.
توصیه دیگر ما این است که چند روز قبل از شروع عادت ماهیانه از خوردن نمک، ترشی، غذاهای تند و نفاخ بپرهیزید. استفاده از گل گاو زبان نیز برای کم کردن این علائم موثر است.
بهتر است بانوان از پدهای دارای پودر جاذب به دلیل حساسیت‌زا بودن استفاده نکنند و یک مارک پد بهداشتی انتخاب و آن را مرتب عوض نکنند. لازم است در این دوره حتما به حمام بروند و بهداشت فردی را رعایت کنند.
منبع:ایسنا

 

نويسنده : تاريخ خبر : 1392/12/14 - 20:30:37 گروه خبري : آشپزی و تغذیه

تصویر ثابت

محصولات تصادفي

چادر جده ساتن 86,000 تومان