Google

چگونه چای سبز را دم بکنیم؟

چگونه چای سبز را دم بکنیم؟

این نوشیدنی قدیمی دارای خواصی است که باعث سوزاندن چربیهای اضافی در بدن خواهد شد. برای افرادی که دارای اضافه وزن بوده و از چاقی رنج میبرند نوشیدن چای سبز نتایج قابل توجهی به همراه خواهد داشت چرا که از انتقال قند در میکروارگانیسمهای چربی پیشگیری کرده و همزمان با کاهش سطح LDL، مقدار HDL را افزایش میدهد.
نتایج برخی بررسیها نشان داده است چای سبز در صورتی که به همراه غذا مصرف شود، میتواند جذب چربی را کم کند و موجب لاغری شود.
بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز به منظور کاهش وزن، ۲ ساعت پس از صرف غذا در وعده های غذایی است. به این ترتیب شما علاوه بر آنکه از خواص درمانی چای برای کاهش وزن بهره می برید، خللی در میزان جذب آهن به وجود نمی آورید؛ زیرا چای سبز همانند چای سیاه موجب کاهش جذب آهن موجود در غذا می شود.
دلیل تاثیر مثبت نوشیدن چای سبز در سلامتی:
فلاونوئیدها در حقیقت اصلیترین آنتیاکسیدانهای موجود در برگ چای هستند که رادیکالهای آزاد را در بدن خنثی میکنند و به سالم نگهداشتن سلولها و بافتهای بدن کمک میکنند. از این نظر میتوان گفت مزایای مصرف چای سبز به دلیل داشتن ترکیبات آنتیاکسیدانی در مقایسه با چای سیاه بیشتر است.
خواص چای سبز عبارتند از:
افرادی که برای کاهش وزن و تنظیم سوخت وساز بدنشان از چای سبز استفاده می کنند، علاوه بر بهره مندی از خواص این گیاه دارویی برای درمان چاقی خود می توانند از فواید آن برای کاهش فشار خون، کاهش قند خون، تقویت سیستم ایمنی بدن و تخفیف علائم و نشانه های بیماری هایی مانند پارکینسون، آلزایمر و بیماری مفصلی استخوانی مانند آرتریت روماتوئید بهره ببرند. علاوه بر این، در تحقیقات مختلف به این نکته اشاره شده که مصرف چای سبز می تواند تاثیر بسیار چشم گیری در کاهش بیماری های قلبی عروقی، پیشگیری از بروز سرطان هایی مانند سرطان کولون و تخفیف علائم و نشانه های افسردگی داشته باشد.
نکته: تجویز این گیاه به هر صورتی برای خانمهای باردار، مادران شیرده و کودکان و نوجوانان پیش از سن بلوغ توصیه نشده است.

 

نويسنده : تاريخ خبر : 1392/12/10 - 20:56:11 گروه خبري : آشپزی و تغذیه

تصویر ثابت

محصولات تصادفي