Google

پیشگری از سرطان خون با کرفس و جعفری

پیشگری از سرطان خون با کرفس و جعفری

 آزمايشات نشان داد، آپي‌ژنين كه به طور معمول در ميوه‌ها و سبزيجات يافت مي‌شود، توانست رشد دو نوع سلول بيمار در سرطان خون را تا 50 درصد متوقف كرده و شانس نجات آنها را كاهش دهد.اين يافته‌ها تاييد مي‌كند كه آپي‌ژنين مي‌تواند در پيشگيري از سرطان خون موثر باشد. اما اين محقق هلندي از سوي ديگر هشدار داد كه اين ماده درعين حال خاصيت مقاومت در برابر شيمي درماني را دارد و بنابراين براي بيماراني كه در حال حاضر به اين سرطان مبتلا هستند و تحت درمان قرار دارند، توصيه نمي‌شود.

چون آپي‌ژنين با روشهاي استاندارد درماني سرطان خون تداخل پيدا مي‌كند. پپلنبوش با انتشار مقاله خود در مجله علمي بيماري و مرگ سلولي متذكر شد: آپي‌ژنين مي‌تواند يك ماده پيشگيرنده مفيد براي سرطان خون باشد اما نبايد همزمان با شيمي درماني مصرف شود چون با اثرات مثبت درمان تداخل پيدا مي‌كند.

فلاونوئيدها تركيباتي با خواص آنتي‌اكسيداني هستند كه از سلول‌ها در برابر آسيب‌هاي ناشي از مولكول‌هاي اكسيژن محافظت مي‌كنند. در مطالعات قبلي نيز نشان داده شد كه آپي‌ژنين موجود در كرفس، جعفري، سس گوجه و ساير سبزيجات خوراكي مي‌تواند خواص مفيدي در پيشگيري از سرطان تخمدان داشته باشد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران

نويسنده : تاريخ خبر : 1392/12/02 - 21:04:52 گروه خبري : آشپزی و تغذیه

تصویر ثابت

محصولات تصادفي