Google

برای جذب بیشتر آهن همراه غذا آبلیمو مصرف کنید

برای جذب بیشتر آهن همراه غذا آبلیمو مصرف کنید

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكي يزد خصوص بيماري كم خوني گفت : کم خونی کاهش میزان سلول خونی است به عبارتی ديگر؛ کاهش مقدار هموگلبین خون كم خوني تلقي مي شود.
دكتر اعظم السادات هاشمی ضمن اشاره به اینکه کم خونی‌ها برحسب سن و جنس متفاوت است اظهار داشت: علائم کم خونی در نوزادان کمتر دیده می‌شود مگر در مواردی خاص و در کودکی بصورت رنگ پریدگی، بی‌اشتهایی، خلق و خوی نا‌آرام، عدم تمرکز حواس، فراموشی، خرد شدن ناخن‌ها، محو شدن خطوط دست و تپش خود را نشان می‌دهد.
اين فوق تخصص خون و سرطان کودکان ادامه داد: مصرف گوشت، جگر، عدس، خشکبار مانند زرد آلو غنی از آهن هستند.
وي با بيان اين كه چای و لبنیات مانع جذب آهن می‌گردد توصيه كرد:  دو ساعت قبل و دو ساعت بعد از مواد غنی از آهن نباید از چاي و لبنيات استفاده  كرد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكي يزد با اشاره به جذب بهتر آهن در بدن گفت: برای جذب بهتر آهن همراه با غذا نوشابه‌های گازدار و لبنیات مصرف نشود و به جای آن از شربت آب لیمو و سالاد استفاده نمایید چراكه مواد حاوی ویتامین ث هستند که به جذب آهن غذا کمک می‌کنند.
وی بهترین راه حل کم خونی‌های ناشی از عادات بد غذایی را استفاده از غذاهای سنتی و حذف غذاهای فست فود دانست و افزود: غذاهای سنتی مثل سالاد میوه، سبزیجات و خوردن غذاهای خوب از کم خونی‌ها پیشگیری می‌کند.
 دکتر هاشمی در خصوص راه‌های درمان کم خونی گفت: شناخت علائم کم خونی، مراجعه به موقع به پزشک و ذخیره B۱۲، انجام آزمایش قبل از ازدواج  و استفاده از منابع فولیک اسید مثل سبزیجات از جمله راه‌های درمان به شمار می‌روند.

نويسنده : تاريخ خبر : 1392/11/26 - 21:26:43 گروه خبري : آشپزی و تغذیه

تصویر ثابت

محصولات تصادفي