Google

بیرون ماندن موی سر برای برخی زنان سنت شده است

بیرون ماندن موی سر برای برخی زنان سنت شده است

محمدحسین رجبی دوانی درباره حجاب و حدود شرعی که خداوند برای پوشش بانوان معین کرده است، عنوان کرد: به حجاب در قرآن نیز اشاره شده و این امر به عنوان حکم شرعی جزء واجباتی است که خداوند برای مردان و زنان در نظر گرفته است.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین(ع) اظهار داشت: سوال کردن در مسائلی که جنبه فقهی و الهی دارد و جزء احکام الهی تلقی می شود معنایی ندارد و ما باید در مسائلی که در آن اصول دین وجود دارد یقین حاصل کنیم. مانند فلسفه معاد و ... وقتی نسبت به اصول دین یقین حاصل کردیم باید در اجرای احکام الهی عبد باشیم؛ عبد یعنی کسی که بنده خداست و کار بنده هم جز اطاعت از مولا نیست.

خرید اینترنتی چادر

وی افزود: ائمه و اولیای دین برای برخی از دستورات الهی و احکام ، فلسفه‌هایی نقل کرده‌اند. درباره حجاب نیز نکته مسلم این است که رعایت حدود حجاب برای مصونیت فرد و جامعه از از انحراف و تباهی است.

این پژوهشگر تاریخ اسلام تصریح کرد: متاسفانه بعد از انقلاب و به ویژه فروکش کردن حال و هوای معنوی اویل انقلاب و زمانی که مردم در اثر سیاست‌های حاکم دولت‌ها به سوی دنیا، زندگی روزمره دنیایی و فراموش کردن دنیای معنوی و ایثار سوق داده شدند و کم کم در ارزش‌های ما خلل‌هایی وارد شد.

معاون پژوهش دانشكده علوم اجتماعی امام حسین (ع) افزود: تحت تاثیر جو انقلاب و حماسه‌هایی که بانوان با حجاب آفریدند دیگر افراد هم متوجه شدند که نمی‌توان مسلمان بود و نسبت به حجاب بی‌تفاوت. لذا بانوان با اعتقاد و خواست قلبی خود حجاب را پذیرفتند و نسبت به گذشته خود و بی حجابی اظهار نفرت و پشیمانی کردند.

وی گفت: اما وقتی جو فروکش کرد، و دولت سازندگی دروازه های مملکت را روی مظاهر غرب گشود؛ به گونه ای که به سرعت خیلی از نمادهای تجمل گرایی و لودگی وارد کشور شد. از طرف دیگر هیچ برنامه‌ای برای تبیین احکام اسلامی در رسانه‌ها و مرکز آموزشی اجرا نشد تا احکام الهی را تبیین کنند.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین(ع) عنوان کرد: همچنین دشمن متوجه شده بود که رمز پایداری انقلاب پایبندی به اصول و ارزش‌های دینی است و همین رو ارزش‌های ما را از جمله حجاب مد نظر قرار دادند.

رجبی افزود: معتقدم اگر به درستی و با برنامه‌های حساب شده و تالیف کتاب آموزشی بد بودن و خشم الهی از بدحجابی تبیین شود بسیاری از کسانی که علم و آگاهی ندارند متنبه می‌شوند. چراکه به طور مثال در راهپیمایی ۲۲ بهمن و نماز عید فطر بانوانی می‌بینیم که مشخص است به ارزش های ملی و مذهبی پایبند هستند اما حجاب درستی ندارند و متوجه نیست که این زیر پا گذاشتن حکم خدا و برانگیختن خشم خداست.

وی ابراز داشت: برای این افراد تبین نشده است که بیرون ماندن مو به هر مقداری که باشد گناه است و درنتیجه این بیرون ماندن برای او تبدیل به عادت و سنت شده است.

نويسنده : تاريخ خبر : 1392/06/12 - 22:22:26 گروه خبري : حجاب

تصویر ثابت

محصولات تصادفي